www.Rejtan.EU

W minioną środę miała miejsce Konwencja Wyborcza Ruchu Narodowego w Lublinie. Zgromadziliśmy się około godziny 12 w gościnnych progach Polskiego Związku Motorowego, aby wspólnie dyskutować o palących problemach i przedstawić nasz program. Z mediów pojawiła się tylko reprezentacja Kuriera Lubelskiego, Radia Centrum.FM oraz lubelskiej Telewizji. [Relacja w Panoramie] [Relacja w Centrum.FM] [Relacja w Kurierze Lubelskim]

Relację prasowe i telewizyjne to jednak tylko mały wycinek tego, co się działo przez ponad trzy godziny na naszej Konwencji. Kandydaci Ruchu Narodowego podkreślali konieczność szybkich i radykalnych zmian. Padały cyfry wskazujące obecne zadłużenie miasta oraz propozycje dla regionu. Całość Konwencji została zarejestrowana naszą kamerą i niebawem będą ukazywały się poszczególne wystąpienia prelegentów.

Podkreślano konieczność przeprowadzenia zmian - zarówno w kulturze, przemyśle oraz w funkcjonowaniu służb miejskich. Były postulaty utrzymania urbanistycznego porządku w mieście, a zwłaszcza na nowych osiedlach. Jak się okazuje, nie tylko ja zauważam odpływ młodych ludzi z naszego regionu zarówno do miast bardziej rozwiniętych oraz za granicę.

Mówili o tym zarówno koledzy z Lublina jak i z Zamościa czy Puław. Wszyscy zauważamy dotkliwy brak przemysłu, oraz widzimy dlaczego się tak dzieje. Więc - zamiast ściągać wielki przemysł chcemy ruszyć drobną przedsiębiorczość - kupców, rolników, przedsiębiorców itp.

Poruszony został również problem wysokiej ceny koncesji na alkohole niskoprocentowe, które - po części - jest przyczyną problemów alkoholowych. Problemy alkoholowe, a raczej problemy z ludźmi nadużywającymi alkohol też można rozwiązać w ponownie otworzonej Izbie Wytrzeźwień (w specjalistycznym szpitalu w Abramowicach).

Koledzy wspominali również o problemie braku regularnej armii w Lublinie - czyli lobbowaniu powrotu regularnego wojska do Lublina oraz stworzenia ochrony terytorialnej, na wypadek agresji ze wschodu.

Kolega Marian, którego wypowiedź w całości znajduje się w załączonym filmie poniżej ostro skrytykował obecną władzę, zadłużanie i wyzbywanie się majątku miasta. W naszej ocenie dalsze rządzenie Lublinem przez osoby związane z obecną koalicją jest szkodliwe dla całego społeczeństwa. Dlaczego? Polecam zapoznać się z treścią nagrania.

Na listach Ruchu Narodowego znajdują się również przedstawiciele Solidarnej Polski, którzy również wnieśli wiele dobrych pomysłów podczas tego Konwentu.