www.Rejtan.EU

Jak donoszą media, Miasto wystawia na sprzedaż działkę przy Krakowskim Przedmieściu 39b. Obecnie mieści się tam jeden z banków. Kamienica jest w dobrym stanie technicznym. Urzędnicy zachwalają, że będzie można w niej prowadzić szeroki wachlarz działalności. Wyceniana jest na 11,3 miliona złotych. Tyle przynajmniej wynosi cena wywoławcza w przetargu. Warto również dodać, że kamienica ma około 1700 metra kwadratowego powierzchni. [link]

Jednocześnie miasto wynajmuje lokal przy ul. Peowiaków Kwota na jaką zawarto umowę na okres 7 lat to 4 811 268,20. Powierzchnia biurowa to 1300 metrów kwadratowych (więc trochę mniej niż na Krakowskim). Cena miesięcznego najmu za m2 po prostych działaniach matematycznych wychodzi w granicy 44 złotych brutto. Pikanterii całej sprawie może dodać fakt że miasto wynajmuje powierzchnię od byłego radnego Platformy. [link]

Jedna mnie nurtuje myśl. Dlaczego nasi włodarze są tak niegospodarni. Przecież, Bank jakieś pieniądze za wynajem płacił. Miasto miało z tego tytułu dochód. Przypuszczalnie. Jednak, pozbywanie się lokalu i umiejscowienie swoich pracowników w komercyjnie wynajmowanym biurowcu. Jeżeli już miasto miałoby nie być dalej zadłużane - wówczas urzędnicy na Krakowskie 5 milionów złotych w kasie zostaje. I budynek nadal jest własnością miasta.

7 lat to krótki czas. Zdumiewa mnie, w jak krótkowzroczny sposób widzą to wszystko nasi obecni (i daj Boże - jak najkrócej) włodarze.

To jest również powód, dla którego naszemu Miastu potrzebna jest kompletna zmiana władzy. Polecamy się życzliwej pamięci przy urnach.

Ruch Narodowy Lublin