www.Rejtan.EU

Internety dziś zachłystują się manipulacją, że Onet coś zrobił i zmienił artykuł. Podrzucając sobie nawzajem wyłącznie fejkowy zrzut ekranu. Tak więc wszystkim domorosłym hakerom i wyznawcom teorii spiskowych tłumaczę i objaśniam "jak się to robi". Na przykładzie własnego artykułu, który odpowiednio stuninguje na potrzeby FB.

Jest to tak proste, że zastanawiam się czasami, w jaki sposób ludzie dają się tak prosto wkręcać w takie artykuły. Czy ludzie już wierzą we wszystko co im nie tylko TV ale również i internety dostarczą?

Jeżeli tak, to może tym artykułem da się trochę ludzi uświadomić, więc proszę o przekazanie tego dalej .

CWP!

A sprawa z manipulacją zrobioną w ten sposób nie jest wcale taka trudna. Poniżej - punkt po punkcie przedstawiam jak to zrobić.

Każdy artykuł da się przerobić. Pamiętacie ten "Adam Michnik wyjedzie do Izraela jak Ruch Narodowy wejdzie do sejmu"? Powstał w ten sam sposób. Robi się to tak:

Bierzemy dowolny artykuł. Z automatu zczytują się nam: tytuł html i opis. Wystarczy kliknąć w te miejsca, aby wpisać tam dowolny tekst. Włącznie z wylądowaniem PSLu na Marsie.

Edytujemy nagłówek. To co wpiszemy pojawi się jako rzekomy artykuł. W prosty sposób możemy sprzedać przepis na pączki, jeżeli zamiast "Przepis na pączki" wpiszemy: "Przygotuj domową bombę za niecałe 15 złotych". Wyedytowany tytuł wygląda tak:

No dobra. Nagłówek zmieniony, ale został jeszcze opis. Robimy go w podobny sposób. O tak o:

Także, uważajcie w co klikacie. Ponieważ mój prosty artykuł o zakazie manipulacji wyborczych stał się za pomocą kilku kliknięć tajnym projektem Platformy, jednocześnie zapowiedzią protestów i ich późniejszej pacyfikacji. Jeszcze tylko drobna modyfikacja i każdy może stać się manipularotrem...

Na koniec publikujemy tak spreparowany link w sieci i pozwalamy działać różnym wariatom szukającym wszędzie spisków i macek.

Prawda, że proste? Jeżeli podobał Ci się artykuł, polub moją facebookową stronę [Jarkowy Fanpage]. Dziękuję :)