www.Rejtan.EU

W tym roku wypada 1050 rocznica Chrztu Polski. Jak można się dowiedzieć na stronach wydarzenia, będzie obchodzone hucznie i z przytupem. Z obchodów religijnych próbuję się zrobić szopkę i sprzedać to jak najszerzej. Nawet, w ramach obchodu będzie wykonany musical Andrew Lloyd Webera - "Jesus Christ Superstar".

Gdy się o tym dziś dowiedziałem - krew się we mnie zagotowała.

Gospodarze zapomnieli chociażby o restauracji takich skarbów Polskiej pieśni kościelnej jak "Gaude Mater Polonia" czy chociażby o "Bogurodzicy". I z tego powodu, samozwańczo wprowadzam u siebie w parafii, we wszystkie niedziele w których będę pracował Bogurodzicę jako pieśń na wejście. Co niedzielę będę od tej pięknej pieśni zaczynał. Pomijam fakt, że w mojej parafii pieśń ta jest znana i nie ma problemu ze śpiewem przez zgromadzonych wiernych. Ale wszystkich moich Kolegów po fachu proszę o podobną aktywność.

Przypomnijmy o Wartościach, które były bliskie Polakom przez te wszystkie lata. Do dzieła. A może, dzięki temu małemu zabiegowi, 10 lipca, w kolejną rocznicę Bitwy pod Grunwaldem cała Polska zaśpiewa z całego gardła (wiem, przepony) ten jakże piękny Hymn. Z własnego doświadczenia wiem, że ciarki wszystkim przechodzą. Zapraszam do wzięcia udziału w wydarzeniu na facebooku (link pod obrazkiem bądź tu: https://www.facebook.com/events/557370347764919/